Mezoterapia igłowa

Codzienna pielęgnacja domowa jest podstawą dbania o piekno naszej skóry, ale działanie to jest powierzchowne. Oczywiście stosowanie kremów jest niezbędne i zapewnia komfort skórze, ale niewystarczające, aby przeciwdziałać procesom starzenia się skóry, dlatego należy dostarczyć substancje aktywne głębiej poprzez mezoterapię igłową. Zabieg ten nawilża i odżywia, ale potrafi też więcej. Odmładza, spłyca zmarszczki, ujędrnia, wyrównuje koloryt skóry, łagodzi rumień, zmniejsza cienie i obrzęk pod oczami. Jest to zabieg nie tylko przeznaczony do pielęgnacji twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni, ale również pomaga zwalczyć celulit i problemy z łysieniem.

 

Wskazania

Wskazań do zabiegu mezoterapii jest wiele, należy dobrać preparat o odpowiednich właściwościach do problemu.
 

Efekty

Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu - skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, poprawia się jej struktura, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

 • odmładza, spłyca zmarszczki, ujędrnia
 • wyrównuje koloryt skóry, łagodzi rumień
 • zmniejsza cienie i obrzęk pod oczami
 • zwalcza celulit i problemy z łysieniem
   

Jak wygląda zabieg?

W zależności od preparatu zabieg można wykonywać powierzchownie jako serie szybkich nakłuć skóry miejsce przy miejscu lub głębiej wykonując nakłucia w większych odstępach. Przed zabiegiem znieczula się skórę specjalistycznym kremem, który zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu.
 

Po zabiegu

W zależności od użytego preparatu i metody podania skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, obrzęknięta, a także mogą wystąpić zasinienia. W przypadku gęstych preparatów i podania metodą grudkową na skórze mogą pojawić się drobne pęcherzyki, które znikną po kilku godzinach lub kilku dniach.
 

Przeciwwskazania

 • stany zapalne organizmu, gorączka
 • ostre infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry w miejscu zabiegowym
 • stany zapalne i alergiczne
 • nieuregulowana cukrzyca
 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • ciąża i okres karmienia piersią

 

Preparaty

REVITACARE - CYTOCARE

Gama CytoCare® 502/516/532 to ekskluzywne koktajle do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare® dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład CytoCare® wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CytoCare® biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare®. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową.

Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, CytoCare® nadaje skórze spektakularnego blasku i promienistości, powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację do produkcji nowych komórek, a także stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu.

EFEKTY:

 • Spłyca nawet głębsze zmarszczki
 • Intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej
 • Głębokie nawodnienie
 • Efekt przeciwutlenianiający i ochronny
 • Zapobiega pojawieniu się "pierwszych zmarszczek"
 • Utrzymuje biologiczną równowagę skóry
 • Zapewnia intensywne odżywianie skóry
 • Zapewnia promienność i blask

WIDOCZNE REZULTATY

Biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane.Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry. Widocznie lepsza kondycja skóry, wyjątkowo promienna i elastyczna. Powraca naturalnie młody wygląd.

 

REVITACARE - STRETCHCARE

StretchCare francuskiego laboratorium RevitaCare to doskonałe połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, witaminy B5, oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE.

Dzięki doskonale dobranym składnikom zabieg StretchCare obkurcza poluzowane włókna kolagenowe wywołując efekt natychmiastowego liftingu, a skóra staje się idealnie napięta i wzmocniona. Rysy twarzy wyostrzają się, a owal staje się wyrazisty i idealnie wyrzeźbiony. Skóra poddana kuracji jest gładsza, wzmocniona wręcz podniesiona. Twarz odzyskuje idealny kształt i wyrazistość. Przebarwienia i plamy pigmentacyjne stają się mniej widoczne, skóra jest idealnie rozświetlona i nawilżona.

Oprócz zastosowania StretchCare na twarz doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie występują zwiotczenia skóry, zastosowany na biust uniesie go, sprawi, że nabierz on idealnego kształtu, a rozstępy, przebarwienia i plamy pigmentacyjne staną się mniej widoczne, skóra biustu będzie idealnie napięta, nawilżona, odżywiona i odświeżona.

TWARZ I CIAŁO: Dzięki efektowi wzmocnienia i tonizacji, StretchCare®  poprawia napięcie powierzchniowe skóry, szczególnie po zabiegu modelującym, liposukcji oraz przy opadaniu skóry w wyniku starzenia.

EFEKTY:

 • Wzmocnienie tkanek skórnych
 • DMAE wywołuje efekt liftingu i naprężenia. Tkanki wspierające skórę zostają bardzo wzmocnione.
 • Poprawa jakości skóry
 • Dzięki kwasowi hialuronowemu, jego właściwościom nawilżającym i odbudowującym, komórki otrzymują intensywną dawkę substancji odpowiedzialnej za nawodnienie i regenerację. Umożliwia to skórze odzyskanie jej napięcia.
 • Wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych skóry
 • Pierwiastki śladowe oraz witamina B5 wspólnie wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry przeciwko wolnym rodnikom, co skutkuje młodszą i świeżej wyglądającą skórą.
 • Zmniejszenie efektów rozciągnięcia
 • DMAE wzmacnia poluzowane włókna kolagenowe, co zmniejsza szerokość uszkodzeń skóry oraz łagodzi efekt typowej dla nich pigmentacji.

WIDOCZNE REZULTATY

Skóra jest lepiej napięta i wzmocniona. Rysy twarzy się wyostrzają, owal twarzy idealnie wyrzeźbiony i wyrazisty. Skóra jestgładsza, lepiej napięta, wzmocniona,"podniesiona". Twarz odzyskuje poprzednie napięcie i elastyczność. Efekty rozciągnięcia w znacznym stopniu zostają złagodzone, a pigmentacja zdecydowanie mniej wyraźna. Efekt rozjaśnienia skóry.
 

FILORGA - NCTF 135

WSKAZANIA

Profilaktyka w starzeniu się skóry. Rewitalizacja, nawilżenie zmęczonej, matowej skóry, wygładzenie powierzchniowych zmarszczek, poprawa kolorytu skóry.

SKŁAD

Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta. Czysty biologicznie kompleks polirewitalizujący oparty na związkach biologicznie czynnych:
- Kwas hialuronowy (0,025 mg/ml)
- 13 witamin
- 23 aminokwasy
- 6 składników mineralnych
- 6 koenzymów
- 5 kwasów nukleinowych
- 2 czynniki redukujące

EFEKTY STOSOWANIA

8 udokumentowanych właściwości NCTF w profilaktyce anti-aging
1. Aktywna regeneracja uszkodzeń skóry
2. Aktywne nawilżanie
3. Poprawa kolorytu skóry
4. Przywrócenie równowagi jonowej
5. Stymulacja wzrostu komórkowego
6. Zwiększenie gęstości skóry właściwej
7. Ochrona komórkowa
8. Regeneracja wiskoelastycznaCzęstotliwość zabiegów:

Faza 1: Terapia uderzeniowa – 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych
Faza 2: Regeneracja skóry – 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące
Faza 3: Podtrzymanie efektów kuracji – 1 zabieg co 2-6 miesięcy

 

FILORGA - NCTF 135 HA

WSKAZANIA

Profilaktyka w starzeniu się skóry wiotkiej, zmęczonej, starzejącej się. Wyjątkowo intensywna rewitalizacja i nawilżenie skóry, wygładzenie zmarszczek, przywrócenie gęstości skórze.

SKŁAD

Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta. Czysty biologicznie kompleks polirewitalizujący oparty na związkach biologicznie czynnych:
- Kwas hialuronowy (5 mg/ml)
- 13 witamin
- 23 aminokwasy
- 6 składników mineralnych
- 6 koenzymów
- 5 kwasów nukleinowych
- 2 czynniki redukujące

EFEKTY STOSOWANIA

8 udokumentowanych właściwości NCTF w profilaktyce anti-aging
1. Aktywna regeneracja uszkodzeń skóry
2. Aktywne nawilżanie
3. Poprawa kolorytu skóry
4. Przywrócenie równowagi jonowej
5. Stymulacja wzrostu komórkowego
6. Zwiększenie gęstości skóry właściwej
7. Ochrona komórkowa
8. Regeneracja wiskoelastyczna

 

Częstotliwość zabiegów:

Faza 1: Terapia uderzeniowa – 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych
Faza 2: Regeneracja skóry – 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące
Faza 3: Podtrzymanie efektów kuracji – 1 zabieg co 2-6 miesięcy

 

FILORGA - M-HA10

M-HA 10 to najnowszy preparat Laboratorium Filorga, zawierający czysty, nieusieciowany kwas hialuronowy, przeznaczony do mezoterapii (skuteczność działania i bezpieczeństwo stosowania potwierdzają badania, preparat posiada certyfikat CE). 

 

WSKAZANIA

Skóra odwodniona, matowa, wymagająca intensywnego nawilżenia, wygładzenia, poprawy elastyczności i rozświetlenia, drobne zmarszczki, nierówności. M-HA10®można stosować jako samodzielną terapię, jednak w celu uzyskania szybkich i widocznych efektów poprawy kondycji skóry oraz kompleksowego działania przeciwstarzeniowego rekomendowane jest łączenie go podczas jednej sesji zabiegowej z polirewitalizującym koktajlem NCTF HA.

SKŁAD

M-HA10® zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy w optymalnym stężeniu 10mg/ml, który jest kompatybilny z endogennym kwasem hialuronowym. Preparat jest bardzo wysoko oczyszczony, aby wykluczyć ryzyko infekcji/alergii. Masa cząsteczkowa zbliżona jest do masy cząsteczkowej endogennego kwasu hialuronowego aby zapewnić jak największą biokompatybilność preparatu ze skórą.

EFEKTY STOSOWANIA

Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu – skóra staje się gładka, elastyczna i pełna naturalnego blasku. Aby zapewnić długotrwały efekt należy wykonać trzy zabiegi w serii w odstępach miesięcznych (optymalny i kompleksowy rezultat to zastosowanie koktajlu zawierającego M-HA10® i NCTF HA®)